Розрахувати ціну газу

Розрахувати ціну газу

21.08.2021 Выкл. Автор babydoll

В Україні газ реалізується за ринковою вартістю, яка встановлюється завдяки біржовим котируванням на цей енергоресурс. Для пересічного громадянина процес розрахунку може здатись занадто складним та незрозумілим.

Фахівці Української енергетичної біржі розробили форму спеціального калькулятора ціни, яким ви зможете скористатись за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator. Форма настільки проста та зрозуміла, що всього за декілька секунд ви можете ввести ваші похідні дані та отримати результат розрахунку.

Переваги природного газу для використання

По-перше, в глобальному географічному масштабі джерела поставок природного газу більш диверсифіковані, ніж джерела поставок нафти.

По-друге, фізико-хімічні характеристики газу. Головна його перевага — він не токсичний. Також він має вищу теплотворну здатність, тобто вищу теплоту згоряння при нормальних умовах тиску і температури, тобто 0°C  та 1 атмосферу, та становить 10 кВтг / Нм3. Енергетичність природного газу демонструє цінність цього продукту.

Низькі викиди CO2 при згорянні в порівнянні з нафтопродуктами завдяки високому вмісту метану.

Процес спалювання природного газу також має переваги.

При спалюванні природного газу виділяється мало диму, його кількість набагато менша за кількість диму від дров’яного або масляного каміну, який може занадто дратувати та викликати занепокоєння ваших найближчих сусідів, і в перспективі може викликати конфлікти (наприклад, теоретично суд може постановити демонтувати димохід, який заважає життю сусіда).

При згорянні природний газ створює тільки одну молекулу вуглекислого газу на молекулу метану, в той час як нафта виділяє не менше п’яти.

При спалюванні природного газу утворюється на 25% менше CO2, ніж при спалюванні нафти. При згорянні природного газу утворюється на 45% менше вуглекислого газу, ніж при спалюванні вугілля. Його спалювання дозволяє проводити профілактичне чищення приладів, установок та димоходів набагато рідше, ніж при використанні вугілля, та обмежитись прибиранням один раз на рік.

Природний газ має нижчу зольність в порівнянні з деревиною.

Природний газ заощаджує інвестиції та не потребує організації місця для його зберігання, а при відсутності сховища відсутній ризик забруднення.

При виробництві електроенергії вихід енергії, одержаної з природного газу в комбінованих циклах, вище, ніж у вугільних або нафтових електростанцій.