Prozorro слід залучати до ринку землі

Prozorro слід залучати до ринку землі

30.05.2021 Выкл. Автор babydoll

Ринок землі в Україні запрацює найближчим часом  – 28 квітня Володимир Зеленський підписав довгоочікуваний закон «Про кругообіг сільськогосподарських земель». Вперше в історії автономії в державі мораторій повністю скасовано та запроваджено вільний ринок сільськогосподарських земель.

Як триватиме процес купівлі-продажу сільськогосподарських земель і українці не стануть заручниками олігархів-монополістів – ці питання сьогодні хвилюють кожного власника землі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/do-rinku-zemli-varto-zaluchiti-majdanchiki-prozorroprodazhi/

Чи скасує мораторій та запровадження відкритого ринку землі проблему?

Весь цей час землевласники мали право лише в оренду паїв, максимальний термін яких становив 50 років. Тривалий мораторій по суті призвів до появи альтернативного, нелегального ринку сільськогосподарських земель. Порушуючи всі правила, деякі власники продавали свої ділянки під виглядом «орендної плати». А відсутність чесного суперництва призвела до катастрофічного падіння цін, в результаті чого селяни втратили десятки тисяч гривень законного доходу.

Відносно швидкі зрушення у питаннях, пов’язаних з продажем сільськогосподарських земель, спричинені насамперед вимогами міжнародного співтовариства. Таким чином, відкриття ринку землі стало передумовою для отримання чергової позики у Міжнародного валютного фонду. Європейський суд з прав людини також засудив відсутність перспектив розпоряджатися земельними паями, які належать семи мільйонам українців, на власний розсуд.

Які правила існують на ринку сільськогосподарських земель в Україні?

Протягом 3 десятиліть питання створення вільного ринку землі в Україні є предметом політичних спекуляцій та маніпуляцій з українськими настроями. За останніми даними, кожен шостий громадянин країни володіє земельною часткою. Загальна площа підготовлених для сільського господарства земель становить близько 43 млн. га. З них на 41,5 мільйона введено мораторій. Якщо говорити про форму власності, то 10,4 млн. га належать державі, тоді як 28 млн. га належать первісним селянам. Згідно з новим законом, вони підлягають продажу в першу чергу, і саме з продажу приватних земельних паїв в Україні розпочнеться ринок сільськогосподарських земель.